Linijka słońca
arch.   Michał   Kornacki T:   +48   608   467   470 biuro@naslonecznienie.pl

Od ponad 8 lat Firma Kornacki Architekci świadczy różnego rodzaju usługi analityczne związane z problematyką naturalnego oświetlenia.
Do tej pory sprzedaliśmy setki licencji programu Linijka Słońca, a także wykonaliśmy ponad 200 różnego rodzaju analiz, w tym również o charakterze ekspertyz technicznych będących dowodami w sprawach administracyjnych w urzędach wojewódzkich i sądach administracyjnych.

Od 2016 roku organizujemy również szkolenia dotyczące linijki słońca oraz zagadnień związanych z obszarem oddziaływania obiektu.
Szkolenia te adresowane są do architektów, a także do urzędników wydziałów architektury w starostwach powiatowych i urzędach miast.

Do tej pory przeprowadziliśmy kilkadziesiąt szkoleń we wszystkich okręgowych izbach architeków w Polsce. W niektórych izbach architeków, np. w Warszawie spotkania odbyły się do tej pory już kilkanaście razy. W nieco zmienionej formie szkolenia organizowane są również w wydziałach architektury i budownictwa urzędów miast i starostw powiatowych. W 2019 r. szkolenia dotyczące w/w zagadnień były prowadzone również w Głównym Urzędzie Nadzoru Budowlanego.

Poniżej przedstawiamy wybrane referencje.

Główny Urząd
Nadzoru Budowlanego
Starostwo Powiatowe
we Wrocławiu
Mazowiecka Okręgowa
Izba Architektów
Wielkopolska Okręgowa
Izba Architektów
Od 2018 jednym z narzędzi wspomagających projektowanie w naszym biurze jest "Linijka Słońca" Pana Michała Kornackiego. Program posiada niezwykle prosty i intuicyjny interfejs, a wszystkie potrzebne zakładki są widoczne od razu, rozmieszczone w czytelny sposób. "Linijka Słońca" umożliwia dokładne określenie lokalizacji inwestycji, wybór dnia równonocy, a także sama generuje przebieg cienia od projektowanych lub istniejących budynków. Ogromną zaletą programu jest to, że do jego opanowania i swobodnego w nim sporządzania analiz zacieniania/nasłonecznienia, wystarczy kilka minut. Program "Linijka Słońca" w sposób zasadniczy skrócił czas opracowywania analiz nasłonecznienia i zacieniania w naszym biurze. Po dwóch latach pracy z tym narzędziem zdecydowanie polecam program każdemu architektowi.
Krzysztof Zakrzewski
architekt prowadzący
Współpracujemy z panem Michałem Kornackim od paru lat. Wspiera nas regularnie w zakresie analiz nasłonecznienia dla projektowanych przez nas inwestycji - oczywiście głównie w dziedzinie budownictwa mieszkaniowego wielorodzinnego, w Krakowie. Wykorzystujemy kompetencje pana Kornackiego na etapie wstępnych studiów programowo-przestrzennych, koncepcji architektonicznych i projektów budowlanych, a jego analizy nierzadko stanowią część naszej dokumentacji projektowej, którą składamy w urzędach. Merytoryczne wsparcie ze strony pana Kornackiego i jego profesjonalizm za każdym razem są dla nas ogromną pomocą i gwarancją rzetelnego opracowania projektu.
Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak
Biuro Projektów Lewicki Łatak, Kraków
Pracownia Arch Icon już od kilku lat współpracuje z panem Michałem Kornackim przy sporządzaniu projektów wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Fachowe wsparcie Pana Kornackiego przy sporządzaniu analiz nasłonecznienia i obszaru oddziaływania obiektu, stanowi nieocenioną pomoc i gwarantuje wykonanie dokumentacji wolnej od błędów projektowych. Wszystkim kolegom po fachu zdecydowanie polecam usługi firmy Kornacki Architekci.
Anna Wardak
właściciel firmy
Pracownia Architektoniczna Uszok oświadcza, iż Pan arch. Michał Kornacki przeprowadził w siedzibie firmy szkolenie z tematów dotyczących analizy nasłonecznienia, zacieniania, przesłaniania i obszaru oddziaływania obiektu. Omawiane treści przekazywane były w sposób przystępny i zrozumiały, w przyjemnej atmosferze. Szkolenie zostało bardzo wysoko ocenione przez uczestników. Duża wiedza i kompetencje Pana Michała Kornackiego oraz fachowo opracowane materiały dydaktyczne miały istotny wpływ na efektywność zajęć, natomiast jego praktyczna wiedza umożliwiła zawiłe nieraz kwestie wyjaśnić w prosty sposób. Z przyjemnością rekomendujemy Pana Michała Kornackiego jako doświadczonego partnera gwarantującego wysoki poziom świadczonych usług.
Katarzyna Uszok - Adamczyk
właściciel firmy
Strona naslonecznienie.pl wykorzystuje pliki cookies (tzw. ciasteczka). Aby kontynuować prosimy o zgodę na ich przetwarzanie.     ->Więcej informacji.<-